کمک نیم میلیارد دلاری ایران، روسیه و چین به سوریه
+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ 9 تیر 92 ÓÇÚÊ 11:57 ق.ظ ÊæÓØ مهدی خدایاری |نظرات()

کمک نیم میلیارد دلاری ایران، روسیه و چین به سوریهیک مقام ارشد دولت سوریه از کمک ماهانه نیم میلیارد دلاری روسیه، چین و ایران به دمشق خبر داد.

تهران، مسکو و پکن حمایت های سیاسی، نظامی و اقتصادی به حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه ارائه می کنند و دولت سوریه همه تعاملات اقتصادی خود را با ریال ایران، روبل روسیه و یوان چین انجام می دهد.

به گزارش "ایران دیپلماتیک"، معاون اقتصادی نخست وزیر سوریه اعلام کرد: تهران، مسکو و پکن حمایت های سیاسی، نظامی و اقتصادی به حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه ارائه می کنند و دولت سوریه همه تعاملات اقتصادی خود را با ریال ایران، روبل روسیه و یوان چین انجام می دهد.

 

"قدری جمیل" معاون اقتصادی نخست وزیر سوریه در مصاحبه با روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز گفت: سه هم پیمان دولت سوریه، ماهانه 500 میلیون دلار حمایت مالی به دمشق ارائه می کنند که این مبلغ شامل صادرات نفت و سیستم بیمه آزاد می شود.

 

وی افزود: سه کشور روسیه، ایران و چین، دولت سوریه را برای مقابله با توطئه خارجی کاهش ارزش پول ملی اش (لیره سوریه) یاری می کنند.

 

جمیل اضافه کرد: دولت سوریه یک خط اعتباری نامحدود (وام با شرایط) با ایران برای واردات نفت و مواد غذایی دارد. سوریه در حال تصحیح اشتباهاتی است که قبل از بحران مرتکب شده بود. قبل از بحران سوریه، دولت سوریه از واحدهای پولی غربی استفاده می کرد اما هم اکنون واحدهای پول ایران، روسیه و چین را جایگزین کرده است.

 

وی همچنین از حمایت و روابط محکم و گسترده میان دمشق و مسکو سخن گفت و اعلام کرد: کشتی های حامل کالاهای صادراتی به سوریه، روسی هستند و محموله های خود را در بنادر تحت کنترل دولت سوریه تخلیه می کنند.

 

جمیل اضافه کرد: تنها هزینه صادرات نفتی حکومت سوریه ماهانه نیم میلیارد دلار است. وضعیت اقتصادی سوریه پیچیده و بسیار دشوار شده است اما وضعیت غیرقابل اصلاحی نیست.

 

"دیوید پاتر" کارشناس مسائل سوریه و پژوهشگر موسسه مطالعاتی "چاتم هاوس" انگلیس در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط نیز در این باره اظهار داشت: اقتصاد سوریه بعد از آغاز بحران در این کشور بسیار تحت تاثیر قرار گرفت و اگر حمایت های خارجی نبود حکومت اسد نمی توانست تا کنون دوام بیاورد.

 

وی تاکید کرد: سوریه بیشترین حمایت را از سوی ایران دریافت می کند که در زمینه های مختلف نظامی و اقتصادی ارائه می شود./ایران دیپلماتیک


منبع:beytoote.com

ÊÈáíÛÇÊ

ÊÈáíÛÇÊ

äÇã ÓÇíÊ äÇã ÓÇíÊ

áææí ÔјÊ

ÂÎÑíä ÎÈÑåÇ

» تساوی منچستریونایتد و چلسی در هفته دوم
» حمله به سوریه برای اثبات جدیت به ایران!
» آنچلوتی: لوپز عالی کار می‌کند
» در دیدار روحانی و سلطان قابوس در سعد آباد چه گذشت؟
» شکست میلان در گام نخست مقابل ورونا
» توصیه‌های رئیس مجلس به روحانی
» رد پیشنهاد اماراتی ها از سوی شجاعی / مسعود اصرار دارد در اروپا بازی کند
» معرفی گوشی Xperia Pro 
» هوا گرم می‌شود، گرد و خاک می‌آید
» آخرین وضعیت نقل و انتقالات لیگ برتر / بمب را سپاهان ترکاند
» خطرناکترین فرودگاه جهان که بسته شد
» جباری به سپاهان پیوست
» تیم ملی فوتسال ایران قهرمان شد
» احتمال سقوط طلا به زیر 1050
» سفر دو جوجه یک روزه در کابین خلبان!

ÌÓÊÌæ

ÂãÇÑ ÈÇÒÏíÏ

» ˜á ÈÇÒÏíÏ :
» ÈÇÒÏíÏ ÇãÑæÒ :
» ÈÇÒÏíÏ ÏíÑæÒ :
» ÈÇÒÏíÏ Çíä ãÇå :
» ÈÇÒÏíÏ ãÇå ÞÈá :
» ÊÚÏÇÏ äæíÓäϐÇä :
» ÊÚÏÇÏ ˜á ÓÊ åÇ :
» ÂÎÑíä ÈÇÒÏíÏ :
» ÂÎÑíä ÈÑæÒ ÑÓÇäí :

áíä˜ ÈÇ˜Ó ÇÝÒÇíÔ ÈÇÒÏíÏ

(ÈåÊÑíä áíä˜ ÈǘÓ)


- خبرهای بروز

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات