ابلاغ شیوه نامه طرح˝شهاب˝در مرحله فراگیر آزمایشی به استان های کشور
+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ 13 تیر 92 ÓÇÚÊ 10:07 ق.ظ ÊæÓØ مهدی خدایاری |نظرات()

شیوه نامه طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب )
 در مرحله فراگیر آزمایشی ( سال تحصیلی 93-92) با امضای دکتر
 حاجی بابایی ودر قالب بخشنامه به ادارات کل آموزش وپرورش استان
 های کشور ابلاغ شد.
در ادامه...

در این شیوه نامه که از سوی ستاد مرکزی اجرایی طرح مستقر در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان تدوین شده است ، ضمن پرداختن به اهداف طرح شهاب همچون ، پرورش استعدادهای برتر و سرآمد و ایجاد سازوکار مناسب برای رشد و بالندگی آن ها ، تقویت و درونی کردن هویت دینی و ملی دارندگان استعدادهای برتر دانش آموزان در دوره های مختلف تحصیلی برای ایفای نقش سازنده از سوی آنان در اعتلای کشور و حمایت تربیتی و معنوی از این دانش آموزان برای بهره مندی از قابلیت ها ی آنان در تعالی کشور آمده است : طرح شهاب زیر نظر شورای راهبری این طرح در بنیاد ملی نخبگان به ریاست معاون پژوهش و برنامه ریزی این بنیاد و ستاد مرکزی اجرایی طرح شهاب در وزارت آموزش وپرورش به ریاست رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اجرایی خواهد شد.

براساس این گزارش ، در این شیوه نامه به ترکیب اعضای شورای راهبری طرح شهاب در بنیاد ملی نخبگان و وزارت آموزش وپرورش و وظایف هردو بخش اشاره شده است .

این گزارش حاکیست ؛ جامعه هدف مرحله آزمایشی فراگیر طرح شهاب شامل اجرای این طرح در تمامی مناطق در پایه های چهارم دوره دوم ابتدایی و هفتم دوره اول متوسطه در تمام استان ها می شود و اجرای آن در استان های خراسان شمالی ، کرمانشاه و هرمزگان در مناطق منتخب در پایه های پنجم و ششم دوره دوم ابتدایی ،در آ ذربایجان شرقی و خراسان جنوبی در مناطق منتخب در پایه هشتم دوره اول متوسطه و در اصفهان و البرز در مناطق منتخب در پایه نهم تا یازدهم دوره دوم متوسطه استمرار می یابد .

براساس این گزارش ، فراهم آوردن شرایط روی آوردن به سمت خدای متعال ، انس با قرآن ، تقویت روحیه تلاشگری دانش آموزان مستعد برای هدایت استعدادهای ویژه آنان ، جلب همکاری و مشارکت والدین ، تاکید بر مشوق های درونی در برابر مشوق های بیرونی ، محوریت معلم در کلیه مراحل فرآیند هدایت و.... بخشی از اصول حاکم بر هدایت استعداد دانش آموزان در طرح شهاب است که به تفکیک دوره های مختلف تحصیلی طراحی شده است .

این گزارش می افزاید: اعتبارات و منابع مالی لازم برای اجرای این طرح ، سرجمع اعتبارات وزارت آموزش وپرورش با تایید ستاد اجرایی مرکزی طرح مذکور از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی این وزارتخانه است که به ادارات کل آموزش وپرورش استان ها تخصیص می یابد .

براساس این گزارش ، نظارت عالی بر حسن اجرای مرحله آزمایشی فراگیر طرح شهاب برعهده کمیته نظارت و ارزیابی است که زیر نظر شورای راهبری این طرح فعالیت می کند و به موازات آن دبیرخانه ستاد اجرایی مرکزی نیز از طریق بازدید های دوره ای و اعزام نماینده براساس شاخص های کمی و کیفی بر حسن اجرای طرح در این مرحله نظارت خواهد داشت.


منبع:madresehnews.com

ÊÈáíÛÇÊ

ÊÈáíÛÇÊ

äÇã ÓÇíÊ äÇã ÓÇíÊ

áææí ÔјÊ

ÂÎÑíä ÎÈÑåÇ

» تساوی منچستریونایتد و چلسی در هفته دوم
» حمله به سوریه برای اثبات جدیت به ایران!
» آنچلوتی: لوپز عالی کار می‌کند
» در دیدار روحانی و سلطان قابوس در سعد آباد چه گذشت؟
» شکست میلان در گام نخست مقابل ورونا
» توصیه‌های رئیس مجلس به روحانی
» رد پیشنهاد اماراتی ها از سوی شجاعی / مسعود اصرار دارد در اروپا بازی کند
» معرفی گوشی Xperia Pro 
» هوا گرم می‌شود، گرد و خاک می‌آید
» آخرین وضعیت نقل و انتقالات لیگ برتر / بمب را سپاهان ترکاند
» خطرناکترین فرودگاه جهان که بسته شد
» جباری به سپاهان پیوست
» تیم ملی فوتسال ایران قهرمان شد
» احتمال سقوط طلا به زیر 1050
» سفر دو جوجه یک روزه در کابین خلبان!

ÌÓÊÌæ

ÂãÇÑ ÈÇÒÏíÏ

» ˜á ÈÇÒÏíÏ :
» ÈÇÒÏíÏ ÇãÑæÒ :
» ÈÇÒÏíÏ ÏíÑæÒ :
» ÈÇÒÏíÏ Çíä ãÇå :
» ÈÇÒÏíÏ ãÇå ÞÈá :
» ÊÚÏÇÏ äæíÓäϐÇä :
» ÊÚÏÇÏ ˜á ÓÊ åÇ :
» ÂÎÑíä ÈÇÒÏíÏ :
» ÂÎÑíä ÈÑæÒ ÑÓÇäí :

áíä˜ ÈÇ˜Ó ÇÝÒÇíÔ ÈÇÒÏíÏ

(ÈåÊÑíä áíä˜ ÈǘÓ)


- خبرهای بروز

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات